Naukowe ferie 2019 dla grup dzieci i młodzieży

16/01/2019

Naukowe ferie 2019 dla grup dzieci i młodzieży

Zapraszamy grupy dzieci i młodzieży na:

Naukowe ferie 2019

Przedstawiamy propozycje różnych  programów dla grup dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2019. Wszystkie wymienione warsztaty odbywają się na terenie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Zestawy składają się z części warsztatowej oraz zwiedzania naszego centrum edukacyjnego. Proponujemy również tematyczne gry planszowe dla uczestników warsztatów.

Minimalna liczba uczestników to 15 osób plus opiekunowie. W programie przewidziana jest krótka przerwa na posiłek (prowiant we własnym zakresie). Wszystkie propozycje programowe trwają 4 godziny, koszt 25 zł/osoba.

 

 1. Laboratorium z klimatem + zwiedzanie centrum  + gra planszowa o klimacie

  Czy wiesz czym różni się klimat od pogody? Co na niego wpływa? W jakiej strefie klimatycznej żyjemy? Co to jest smog? Jak topniejący lód wpływa na globalne ocieplenie? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania lub chciałbyś utrwalić swoją wiedzę, nasze „klimatyczne” laboratorium jest właśnie dla Ciebie!

  Zapewniamy doskonałą naukową zabawę!Uczestnicy wykonają szereg prostych doświadczeń wyjaśniających zjawiska pogodowe oraz klimatotwórcze. Poznają naturalne oraz antropogeniczne zanieczyszczenia powietrza wpływające na globalne zmiany klimatu oraz sprawdzą aktualną pogodę z manualną oraz automatyczną stacją pogodową w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej.Zajęcia są połączone ze zwiedzaniem naszego centrum z przewodnikiem oraz z grą planszową o klimacie dla wszystkich uczestników.

  Wiek uczestników: 9 lat wzwyż
  Czas trwania:  4 godziny (z przerwą na posiłek)
  Miejsce: Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie
  Cena: 25 zł/osoba

 2. Warsztaty mineralogiczne + zwiedzanie centrum + geologiczna gra planszowa

  Zastanawialiście się kiedyś dlaczego sól jest słona? Dlaczego złoto się błyszczy? Czy skała może przyciągać magnes?
  Czym można przeciąć diament? Co jest głównym składnikiem pudru? Z czego robi się zapałki?

  Jeżeli tak, to zapraszamy do wzięcia udziału w naszych warsztatach, które w praktyczny sposób rozbudzą ciekawość geologią i pozwolą zgłębić fascynujący świat minerałów i ich wykorzystania w codziennym życiu. Uczestnicy w grupach rozpoznają minerały badając ich podstawowe cechy, a przy okazji omawiając wykorzystanie skał i minerałów w codziennym życiu. Zajęcia są połączone ze zwiedzaniem naszego centrum nauki z edukatorem oraz grą planszową o geologii i minerałach.

  Wiek uczestników:
   6  lat wzwyż
  Czas trwania:  4 godziny (z przerwą na posiłek)
  Miejsce: Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie
  Cena: 25 zł/osoba

 3. Przygoda młodych naukowców + zwiedzanie centrum

  Zapraszamy do świata żywiołów, z którymi każdy z nas spotyka się każdego dnia! Odkryj z nami niszczącą moc ognia i dowiedz się czym tak naprawdę jest, poznaj zadziwiające właściwości wody, poczuj moc ziemi i  odkryj tajemnice powietrza, którym codziennie oddychamy!

  Uczestnicy za pomocą samodzielnie wykonanych doświadczeń oraz tych przeprowadzonych przez edukatora poznają lepiej otaczające nas zjawiska i odkryją ich zadziwiające właściwości. Zajęcia są połączone ze zwiedzaniem naszego centrum z przewodnikiem.

  Wiek uczestników: 5 lat wzwyż
  Czas trwania:  4 godziny (z przerwą na posiłek)
  Miejsce: Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie
  Cena: 25 zł/osoba

 

Który program na ferie wybierasz dla swojej grupy?

 

Rezerwacje i kontakt:
tel: +75 617 14 68
e-mail: kontakt@sudeckazagroda.pl

 

Aktualności, Wydarzenia
Skip to content