Sale edukacyjne

Sala Ziemi

Sala ziemi znajduje się w pomieszczeniu dawnej stajni. Pod wspaniałymi, ceglanymi sklepieniami znajduje się interaktywna makieta rzeki, która pozwoli wam zamoczyć ręce w wodzie i samodzielnie wywołać powódź! Tutaj znajduje się też kolekcja skał i minerałów z naszego regionu oraz gra Kinect w płukanie złota.

Sala Warsztatowa

To edukacyjne laboratorium z prawdziwego zdarzenia, gdzie prowadzimy grupowe zajęcia. Ich uczestnicy wykonują najróżniejsze eksperymenty dotyczące budowy Ziemi, wybuchów wulkanów, minerałów, skał i gleby!

Sala Architektury

Trzy zestawy edukacyjnych klocków oraz gra na stole multimedialnym ?Zbuduj wieś? nauczą was wiele o tradycyjnej sudeckiej architekturze. Tu skonstruujecie dom przysłupowy, frankońską zagrodę oraz założenie pałacowo-parkowe.

Czarna Kuchnia

Jedyne pomieszczenie w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, które wygląda dokładnie tak, jak przed 100 laty! Znajduje się tu oryginalny piec chlebowy oraz sporo ciekawych, oryginalnych pamiątek z dawnych czasów.

Sala Wulkanów

Czy wiedzieliście, że na świecie występuje kilka różnych typów wulkanów? U nas zajrzycie do wnętrza każdego z nich i zrozumiecie, jak powstają i jak przebiegają ich erupcje. W sali wulkanów czeka też na Was model gejzeru, który, zupełnie jak prawdziwy gejzer, wystrzeliwuje wodę w regularnych odstępach czasu.

Sala Kaczawska

W tej sali poznacie najważniejsze atrakcje geoturystyczne Pogórza Kaczawskiego: dawne wulkany, kamieniołomy, formacje skalne, ale również rezerwaty przyrody, zabytkowe pałace, dwory i kościoły. To świetny punkt startowy wycieczki po Krainie Wygasłych Wulkanów!

Sala Trzęsienia Ziemi

Czy wiecie jak to jest, gdy trzęsie się ziemia? U nas będziecie mogli tego doświadczyć na największej w Polsce platformie symulującej trzęsienie ziemi. Ale to nie wszystko! Zobaczycie tutaj też film 3D o powstaniu Sudetów oraz erupcję wulkanu!

Sala Konferencyjna

W pełni wyposażona, profesjonalna sala konferencyjna z zapleczem socjalnym na 50 osób. To miejsce spotkań, przemówień i zebrań, także dla Ciebie!

Skip to content