Ruszyły roboty budowlane!

24/01/2014

Ruszyły roboty budowlane!

We wrześniu ruszyły roboty budowlane w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie!

Z przyjemnością informujemy, że od ponad trzech miesięcy trwają intensywne prace związane z przebudową Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Kaczawskie. Pragniemy przypomnieć, że jest to przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej (85% wartości prac) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (15% kosztów robót).
Projekt obejmuje działania inwestycyjne mające na celu powstanie ośrodka edukacji ekologicznej i regionalnej w centrum Krainy Wygasłych Wulkanów. Profesjonalna, zaangażowana kadra, właściwie dobrane narzędzia, interaktywne modele doświadczalne, filmy i multimedialne animacje to oprócz niezwykle bogatego przyrodniczo regionu, najważniejsze atuty zamierzenia.
Działania prowadzone w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej mają za zadanie wspierać zachowanie potencjału środowiskowego naszego regionu.
Choć prace nad projektem Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej trwają już od 2010 roku, to wreszcie widać ich pierwsze, namacalne efekty. Rozpoczęły się prace budowlane. Obejmą one m.in. osuszenie budynku, wykonanie tynków, częściową wymianę stropów, rozbiórkę ścian kolidujących z nową funkcją, stworzenie zaplecza sanitarnego, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacji oraz elektrycznej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie i ocieplenie nowego dachu i wyposażenie obiektu. Warto wspomnieć, iż Zagroda zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Integralną częścią projektu jest również wydanie publikacji promujących SZE oraz wykonanie strony internetowej.
Przewidujemy, że obiekt oddany zostanie do użytku jeszcze w 2014 roku. Całkowity koszt jego wykonania wyniesie ok. 3,2 mln zł. Jednocześnie dziękujemy wszystkim osobom i przyjaciołom Stowarzyszenia Kaczawskiego, które w trudnych sytuacjach dzielą się swoją wiedzą, wspierają nas mentalnie i finansowo w postaci 1% podatku.

Zapraszamy do przeglądania relacji z prac przy Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej oraz galerii!

Aktualności
Skip to content