Dzień Terenów Górskich

20/11/2016

Dzień Terenów Górskich

rls_okole_001-001

Skąd się biorą góry? Czy góry rosną, czy maleją? Jak po nich podróżować? Czy wiesz, że 1/10 występujących na Ziemi gatunków żyje w górach? Góry są też bardzo ważne dla ludzi, nie tylko dlatego, że są piękne! Są także istotnym źródłem świeżej wody, ale również innych zasobów, takich jak drewna z górskich lasów, lekarstw z górskich ziół, materiałów z występujących w górach złóż pierwiastków i skał.

11 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich. Ponieważ tematyka górska jest nam bardzo bliska, chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w specjalnych atrakcjach dedykowanych górom i górskim podróżom. W Dobkowie, dokładnie na granicy Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich,

w sobotę 10 grudnia 2016 

obchodzić będziemy Dzień Terenów Górskich.

Z tej okazji przygotowaliśmy atrakcje dla wszystkich (rodziny z dziećmi mile widziane)!

W sobotę 10 grudnia przyjedźcie do nas całą rodziną! Zwiedzicie Sudecką Zagrodę Edukacyjną z przewodnikiem, zobaczycie film o powstaniu Sudetów, spotkacie się z geologiem na ciekawych warsztatach o powstawaniu gór…

A to wszystko we wspaniałej atmosferze i rodzinnie!

Kiedy? 10 grudnia 2016. Start o godzinie 12:00

12:00 – 13:15 Zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z przewodnikiem (15 zł/os lub 50 zł/rodzina, dzieci poniżej 4 roku życia gratis)

13:30 – 14:45 Warsztaty o powstawaniu gór – opowieści geologa przeplatane samodzielnie wykonywanymi eksperymentami i doświadczeniami dla całej rodziny. Wszystko aby lepiej zrozumieć, skąd się biorą góry! (15 zł/os lub 50 zł/rodzina, dzieci poniżej 4 roku życia gratis)

Cena całego pakietu (zwiedzanie + warsztaty, 12:00-14:45): 25 zł/os lub 80 zł/rodzina.

Dla kogo? Dla rodziców (dziadków, wujków) z dziećmi i młodzieżą.

Informacje praktyczne i rezerwacje. Aby wziąć udział w zajęciach skontaktuj się z nami i dokonaj rezerwacji. Liczba miejsc ograniczona! Płatność na miejscu tylko gotówką.

skopiec

I jeszcze coś na niedzielę!

Macie ochotę na weekend w Krainie Wygasłych Wulkanów? W przepięknym Pałacu w Krotoszycach w niedzielę 11 grudnia odbywa się X Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy. To najlepsze miejsce, aby zasmakować kaczawskich przysmaków i zakupić lokalne rękodzieło. Kliknij po więcej informacji.

dla rodzin, Wydarzenia
Skip to content