Warsztaty w górach… o górach!

06/12/2015

Warsztaty w górach… o górach!

banner-strona

Skąd się biorą góry? Czy góry rosną, czy maleją? Jak po nich podróżować? Czy wiesz, że 1/10 występujących na Ziemi gatunków żyje w górach? Góry są też bardzo ważne dla ludzi, nie tylko dlatego, że są piękne! Są także istotnym źródłem świeżej wody, ale również innych zasobów, takich jak drewna z górskich lasów, lekarstw z górskich ziół, materiałów z występujących w górach złóż pierwiastków i skał.

11 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich. Ponieważ tematyka górska jest nam bardzo bliska, chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w specjalnych atrakcjach dedykowanych górom i górskim podróżom. W Dobkowie, dokładnie na granicy Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich, między 8 a 13 grudnia obchodzić będziemy Tydzień Terenów Górskich.

Z tej okazji przygotowaliśmy atrakcje dla wszystkich (rodziny z dziećmi mile widziane)!

W sobotę 12 grudnia przyjedźcie do nas całą rodziną! Zwiedzicie Sudecką Zagrodę Edukacyjną z przewodnikiem, zobaczycie film o powstaniu Sudetów, spotkacie się z doświadczonymi podróżnikami, którzy opowiedzą Wam o górach świata – Anią i Robbem Maciągami (Robb jest laureatem nagrody Traveler National Geographic), napijecie się też himalajskiej herbaty… A jeśli będzie Wam mało, zapraszamy na spacer na punkt widokowy „Trzy okresy wulkanizmu” z przewodnikiem. Dowiecie się podczas niego trochę o historii Dobkowa, a na punkcie obejrzycie wzgórza powulkaniczne – pamiątki po trzech okresach aktywności wulkanicznej w Sudetach! A to wszystko we wspaniałej atmosferze i rodzinnie!

Kiedy? 12 grudnia. Start o godzinie 10:00

10:00 – 12:00 Warsztaty z Podróżnikami

12:00 – 13:30 Zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z przewodnikiem.

13:45 – 14:45 Spacer na punkt widokowy „Trzy okresy wulkanizmu” w Dobkowie z przewodnikiem

Dla kogo? Dla rodziców (dziadków, wujków) z dziećmi i młodzieżą.

Cena: 25 zł/os lub 80 zł/rodzina (dzieci poniżej 4 roku życia gratis)

Informacje praktyczne i rezerwacje. Aby wziąć udział w zajęciach skontaktuj się z nami i dokonaj rezerwacji. Liczba miejsc ograniczona! Płatność na miejscu tylko gotówką. Dla każdej uczestniczącej rodziny pakiet materiałów edukacyjnych o Krainie Wygasłych Wulkanów gratis!

Chcesz zarezerwować swój udział w zajeciach i poznać inne szczegóły? Skontaktuj się z nami!

 

skopiec

I jeszcze coś na niedzielę!

Macie ochotę na weekend w Krainie Wygasłych Wulkanów? W przepięknym Pałacu w Krotoszycach w niedzielę 13 grudnia odbywa się IX Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy. To najlepsze miejsce, aby zasmakować kaczawskich przysmaków i zakupić lokalne rękodzieło. Kliknij po więcej informacji.

dla rodzin, Wydarzenia
Skip to content