Szkolenie geologiczne

28/10/2019

Szkolenie geologiczne

15-17.11.2019

Akademia Edukatorów Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów

szkolenie geologiczne

szkolenie geologiczne

Szkolenie geologiczne

Budowa geologiczna Krainy Wygasłych Wulkanów jest z jednej strony złożona ale również fascynująca. Warto przyjrzeć się jej z bliska aby zrozumieć więcej. Zapraszamy na weekend z geologią, żeby lepiej poznać obszar na którym mieszkamy i pracujemy.

Na szkolenie geologiczne zapraszamy przede wszystkim osoby mieszkające i pracujące na terenie Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów, szczególnie przedstawicieli branży turystycznej i edukacyjnej. Szkolenie jest darmowe. Liczba miejsc jest ograniczona. Planujemy kolejne edycje dla zainteresowanych spoza obszaru geoparku.

Plan szkolenia:

Piątek 15.11.2019
16:00-19:00
Sudecka Zagroda Edukacyjna

Część teoretyczna szkolenia pozwoli uczestnikom zorientować się kiedy rozgrywały się wydarzenia zapisane w kaczawskich skałach. Przyjrzymy się także mapie geologicznej by zlokalizować w przestrzeni same skały. Nie zabraknie także minerałów z pobliskich lokalizacji.

Sobota 16.11.2019
10:00 – 16:00
część terenowa

Wycieczka terenowa do kilku geopunktów, tych znanych i nieco mniej znanych. Wszystko po to by zobaczyć w terenie struktury geologiczne i formy skalne, obok których często przechodzimy obojętnie, gdy one „opowiadają” nam historię sprzed milionów lat. Podczas wycieczki przewidziany jest ciepły posiłek.

Niezbędny jest strój i obuwie terenowe oraz zapas wody.
W czasie szkolenia będziemy przemieszczać się prywatnymi samochodami.
Zbiórka przed Sudecką Zagrodą Edukacyjną.

Niedziela 17.11.2019
10:00 – 14:00
część terenowa

W niedzielę wybierzemy się na poszukiwanie agatów i innych minerałów na hałdę w pobliżu nieczynnego kamieniołomu w Lubiechowej. Tego dnia będzie również okazja do przecięcia i oszlifowania znalezionych minerałów.

Niezbędny jest strój i obuwie terenowe oraz zapas wody.
W czasie szkolenia będziemy przemieszczać się prywatnymi samochodami.
Zbiórka w nieczynnym kamieniołomie w Lubiechowej.

Całe szkolenie geologiczne poprowadzi Marcin Jaśkiewicz .

Zapisy przez formularz poniżej:


Aktualności, Dla dorosłych, Wydarzenia
Skip to content